کمک های مردمی به شیعه ها


کمک های مردمی به شیعه ها

عضویت در پیامک


عضویت در سامانه پیامک شیعه ها
برای عضویت در سامانه پیامکی

پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها لطفا

عدد ۲ را به ۲۰ ۲۰ ۸۹ ۵۰۰۰۲۹ ارسال نمایید.

عضویت در خبرنامه

تبلیغات متنی

تبلیغات

اولین مدرسه مجازی آموزش قرآن

shiaha

مسئولین مؤسسه فرهنگی قرآن‌پژوهان شمال در راستای تلاش مستمر برای نهادینه کردن فرهنگ دینی و قرآنی کردن خانواده‌ها به صورت بنیادی، گام آسمانی خویش را با راه‌اندازی این مؤسسه فرهنگی- قرآنی برداشته و تمام توان خود را در جهت تسهیل فراگیری آموزه‌های قرآنی برای سطوح مختلف به کار بستند و با تکیه بر عنایت الهی تلاش خویش را جهت عطرآگین نمودن فضای فرهنگی شمال کشور به آموزه‌های قرآنی و دینی به کار گرفتند.

مؤسسه فرهنگی قرآن‌پژوهان شمال از مراکز فعال در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور است که از بهار سال ۱۳۸۵ فعالیت‌های متمرکز خویش را در زمینه آموزش قرآن با محوریت حفظ قرآن کریم همراه با ترجمه و فراگیری نکات تفسیری با برگزاری اولین دوره تربیت مربی فعالیت خویش را در این عرصه مقدس (از شهر کلارآباد واقع در غرب مازندران) آغاز کرد.
در حال حاضر این مؤسسه قرآنی با انجام فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی، به رسالت قرآنی خویش عمل می‌نماید، مؤسسه قرآن‌پژوهان شمال با راه‌اندازی مدرسه مجازی قرآن کریم در سال ۹۰ یکی از پیشتازان عرصه‌ی آموزش قرآن با شیوه‌های نوین می‌باشد.
همچنین این مؤسسه قرآنی با تأسیس و راه‌اندازی ۷ شعبه فعال و ۷ شاخه با عضویت بیش از ۶۰۰۰ نفر از علاقه‌مندان به فعالیت‌های قرآنی تاکنون توانسته است دوره‌های مختلف حفظ، ترجمه، تفسیر، تدبر، تجوید، مفاهیم، نهج‌البلاغه، احکام و… را در سطوح مختلف در شمال کشور ویژه خواهران و برادران برگزار نموده و به عنوان یکی از پیشتازان عرصه تعلیم و تربیت حافظان قرآن کریم ایفای نقش نماید.
پورتال جامع قرآن‌پژوهان شمال www.qpsh.ir
با توجه به ضرورت دینی کردن فضای سایبری، مؤسسه فرهنگی قرآن‌پژوهان شمال تصمیم گرفت تا با راه‌اندازی پورتالی جامع در این مسیر گام برداشته و کلیه امکانات و اطلاعات مورد نظر در این زمینه را در اختیار کلیه افراد علاقه‌مند با دسترسی سریع و آسان قرار دهد. مجموعه سایت‌های مؤسسه قرآن‌پژوهان شمال در قالب یک پورتال طراحی شده که دارای امکاناتی چون: اخبار و اطلاع رسانی، بانک مقالات، کتابخانه، خبرنامه، نظر سنجی، تالار گفتگو، پاسخگویی، فروشگاه الکترونیکی، نشریه و سایت جداگانه برای شعب خواهد بود که کتابخانه، تالار گفت‌وگو و پاسخ گویی دینی آن با برنامه ریزی‌های انجام شده به یکی از قوی‌ترین مراکز اینترنتی در این زمینه تبدیل خواهد شد. این پورتال قرآنی از سه فاز تشکیل شده است:
فاز اول طرح گرافیکی، اخبار و اطلاع رسانی، خبرنامه، نظر سنجی، بانک مقالات.
فاز دومسایت شعب، کتابخانه و نظر سنجی.
فاز سومنشریه، فروشگاه الکترونیکی و تالار گفتگو.
این مؤسسه دارای شعبه‌هایی در سطح استان مازندران است که در زیر به معرفی آن‌ها پرداخته می‌شود.
شعبه چالوس: این شعبه به صورت فعال از تابستان ۸۵ فعالیت خود را آغاز نموده و با برگزاری دوره‌های مختلف به صورت روشمند به مشتاقان این عرصه خدمت نموده و هم اکنون با وجود دو شعبه در این شهر، دوره‌های مختلف قرآنی را برگزار می‌نماید. این شعبه از ابتدای فعالیت سال ۱۳۸۵ تا کنون بیش از ۱۳۰۰ نفر را در دوره‌های مختلف اعم از حفظ، مفاهیم، تجوید و… مورد آموزش قرار داده است.
شعبه نوشهر: این شعبه نیز از سال ۱۳۸۵ کار خود را با برگزاری دوره‌های مختلف آغاز نموده و از سال ۱۳۸۵ تاکنون توانسته به بیش از ۲۰۰۰ نفر خدمات قابل توجهی در زمینه حفظ، تجوید، تفسیر و… ارائه نماید.
شعبه کلارآباد: این شعبه، از مراکز فعال مؤسسه بوده و با توجه به جمعیت شهر کلارآباد توانسته است به بیش از ۷۴۰ نفر در زمینه آموزش‌های مختلف قرآنی خدمات قابل توجهی ارائه دهد.
شعبه کلاردشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و توریستی شهر کلاردشت انجام فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد مذهبی و قرآنی لازم و ضروری بود؛ لذا مؤسسه قرآن‌پژوهان همزمان با سایر شهرها در شهر کلاردشت نیز اقدام به تأسیس شعبه نمود. این شعبه از سال ۱۳۸۵ تا کنون بیش از ۱۰۰ نفر را تحت آموزش‌های قرآنی قرار داده است.
شعبه عباس آباد: این شعبه از پاییز ۱۳۸۵ کار خود را آغاز نموده و تا کنون به بیش از ۹۰۰ نفر خدمات قرآنی ارائه داده است.
شعبه نور: این شعبه، از شعب فعال بوده و علاوه بر آموزش قرآن در امور فرهنگی نیز بسیار کوشا است. شعبه نوشته از سال ۸۶ فعالیت خود را آغاز نموده، در دوره‌های آموزشی از قبیل حفظ، تفسیر، مفاهیم، تجوید و… بیش از ۱۲۰۰ قرآن پژوه داشته است.
شعبه تنکابن: شعبه تنکابن از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد و تاکنون بیش از ۳۰۰ قرآن پژوه را در دوره‌های مختلف پذیرفته است.

پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - اولین مدرسه مجازی آموزش قرآنپایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - اولین مدرسه مجازی آموزش قرآنپایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - اولین مدرسه مجازی آموزش قرآناشتراک گذاری

برچسب ها

مطالب مشابه ...

یک نظر درباره “اولین مدرسه مجازی آموزش قرآن”

  1. خاني پور می‌گه:

    کار بسیار خوب و خدا پسندانه ای است خداوند خیرتان بدهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رسانه تصویری شیعه ها

رسانه تصویری شیعه ها

آخرین های رسانه تصویری

با خطا روبرو شدیم! که نشان دهنده‌ی اینست که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش کنید.

ختم صلوات

ختم صلوات برای ظهور و سلامتی امام مهدی (عج) ؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...