کمک های مردمی به شیعه ها


کمک های مردمی به شیعه ها

عضویت در پیامک


عضویت در سامانه پیامک شیعه ها
برای عضویت در سامانه پیامکی

پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها لطفا

عدد ۲ را به ۲۰ ۲۰ ۸۹ ۵۰۰۰۲۹ ارسال نمایید.

عضویت در خبرنامه

تبلیغات متنی

تبلیغات

کوچک ترین حافظ کل قرآن در جهان

پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - کوچک ترین حافظ کل قرآن در جهان

«عبدالرحمن فارج» کودک سه ساله الجزایری در حال حاضر کوچک ترین حافظ قرآن کریم در سراسر جهان به شمار می رود.

«عبدالرحمن» قرآن را از زبان مادر خود و نیز از طریق تلوزیون حفظ کرده است. لقب وی «مسرور» یعنی “خوشحال” است. او قرآن را تقریبا کاملا صحیح و بدون اشکال می خواند و حتی کوچک ترین و ظریف ترین قواعد و احکام قرائت قرآن را نیز رعایت می کند.

پدر و مادر وی در مورد برخی اخلاق و رفتارهای جالب او می گویند: بیشتر کودکان هنگام بازی شاد و خندان هستند اما «عبدالرحمن» وقتی صدای قرآن می شنود شاد می شود و لبخند می زند و زبان باز می کند.

مادر «عبدالرحمن» طی گفگویی با روزنامه الشروق الجزایر در مورد چگونگی حفظ قرآن توسط فرزند خردسالش می گوید: وقتی باردار بودم، قرآن تلاوت می کردم و هر هفته روزهای جمعه سوره مبارک “کهف” را می خواندم و هر روز هم دو سوره “ناس” و “فلق” و نیز سوره “ملک” را می خواندم.

وی در ادامه این گفتگو افزود: بعد از تولد «عبدالرحمن» نیز هر روز با پخش صدای قرآن، گوش و جان او را با کلام الله مجید آشنا می کردم. علاوه بر آن ذکرها و دعاهایی که از پیامبر اکرم، حضرت محمد (ص) به عنوان مستحبات و یا حتی وظایف روزانه به ما رسیده را بر او می خواندم تا اینکه او با صدای تلاوت آیات قرآن و زمزمه‌ای ذکر “الله” به خواب می‌رفت.

در مورد زمان دقیقی که «عبدالرحمن فارج» قرآن کریم را به طور کامل حفظ کرد، مادرش افزود: در دو سالگی عمرش، هنگام بازی و سرگرمی‌های کودکانه می دیدم که آیات قرآن کریم را با خود زمزمه می کند و به جز با قرآن با هچ‌ چیز دیگر انس و الفت نمی‌گیرد و زمانی ‌که می‌خواستم برایش برنامه های کوکانه و یا کارتون به نمایش بگذارم، نمی پذیرفت و از من می خواست شبکه های قرآنی بگذارم.

در پایان گفتنی است که شاید بی اغراق بتوان گفت خداوند این کودک را برگزید تا یکی از معجزات عصر حاضر باشد.

پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - کوچک ترین حافظ کل قرآن در جهانپایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - کوچک ترین حافظ کل قرآن در جهانپایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - کوچک ترین حافظ کل قرآن در جهاناشتراک گذاری

برچسب ها

مطالب مشابه ...

0 نظر درباره “کوچک ترین حافظ کل قرآن در جهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رسانه تصویری شیعه ها

رسانه تصویری شیعه ها

آخرین های رسانه تصویری

با خطا روبرو شدیم! که نشان دهنده‌ی اینست که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش کنید.

ختم صلوات

ختم صلوات برای ظهور و سلامتی امام مهدی (عج) ؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...